четвер, 29 вересня 2016 р.

Пам`яті жертв Бабиного Яру

Бабин Яр – урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від Кирилівської вулиці в напрямку вулиці Мельникова між Кирилівською церквою і вулицею Олени Теліги.
З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж «просто зайвими».
Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

До річниці В.О.Сухомлинського


Картинки по запросу В.О.Сухомлинський

Мудрі думки В. О. Сухомлинського про вчителя:
Учитель — перший і головний світоч в інтелектуальному житті школяра; він пробуджує в дитини жадобу знань, повагу до науки, культури, освіти.
Праця вчителя ні з чим не зрівнянна ... Ткач уже через годину бачить плоди своєї праці; сталевар через декілька годин радіє вогненному потоку металу; орач, сіятель, хлібороб через кілька місяців милуються колоссям і зерном, вирощеним у полі... Учителю потрібно трудитися роки й роки, щоб побачити предмет своєї творчості; буває, що проходять десятиріччя і ледве починає виділятися те, що замислив; ніхто частіше від учителя не буває незадоволеним; ні в якій праці помилки і невдачі не приводять до таких важких наслідків, як в учительській...
... Учителю потрібно володіти величезним талантом любові до людини, безмежною любов'ю до своєї праці і перш за все до дітей, щоб на довгі роки зберегти бадьорість духу, ясність розуму, свіжість вражень, сприйнятливість почуттів — без цих якостей праця педагога перетвориться в муку.
Якщо в школах є насторожені, наїжачені, недовірливі і злі діти, то лише тому, що вчителі не взнали їх, не знайшли підходу до них, не зуміли стати їх товаришами. Виховання без дружби з дитиною, без духовної спільності з нею можна порівняти з блуканнями в сутінках.

Без паніки! Зміни у навчальних програмах

Майже всі промовці наголошували: цей рік, образно кажучи, є генеральною репетицією перед значно більшими змінами – державних стандартів. Тому не варто боятися змін, не треба лякатися панічних коментарів під оновленими програмами та в соцмережах. В оновлених програмах «розчарувалися» ті, хто боїться будь-яких змін і завжди «розчаровується» в усьому новому. Зміни ж насамперед стосуються ідеології початкової освіти – дітям уже не потрібно бути однаковими, читати з однаковою швидкістю, знати лише одне правильне рішення задачі тощо. Початкова освіта нарешті визнає, що всі учні – різні, і що важливі якісні, а не кількісні показники, що передусім – свобода вчителя і повага до дитини. 

Описи ключових змін у програмах 1-4 класів